مفاهیم اصلی ما

ما به هنگام ایجاد یک برنامه تغذیه، نیازهای غذایی منحصر به فرد را در نظر می گیریم و اطمینان حاصل می کنیم که تمامی نیازهای غذایی او برآورده می شوند. ما از به روزترین دانش در مورد تغذیه سالم و تأثیرات آن بر فرآیندهای سوخت و ساز بدن استفاده نموده، آن را ترویج داده و به اشتراک می گذاریم.

اعتقاد ما

تغذیه سالم پایه و اساس تندرستی است. سلامتی اساس رضایتمندی است. رضایتمندی پایه پیشرفت و توسعه آزادانه فردی است.

تاریخچه شرکت

داستان موفقیت متابولیک بالانس

در اوایل دهه 1980،زمانی که دکتر ولف فونفاک در حال نوشتن پایان نامه دکترای خود در دانشگاه برلین بود، دنیای پزشکی در حال گذار بود. دکتر کریستیان بارنارد به دلیل انجام اولین پیوند قلب در جهان به تازگی در سطح بین المللی شناخته شده بود. در آن زمان دکتر فونفاک در حال کار بر روی موضوعی واقع بینانه و عملی تری بود: "چاقی در دوران نوزادی و اوایل کودکی". به جای طرح این سئوال که "چگونه می توانم بیماریها را درمان کنم یا اعضای بدن را جایگزین کنم؟" دکتر ولف فونفاک تمام زندگی خود را به این مفهوم که چگونه می توان سالم زندگی کرد، اختصاص داد. پس از ده سال کار در بخش قلب در بیمارستان موآبیت برلین، وی به همراه خانواده خود به شهر ایسن در دامنه کوه های آلپ در استان بایرن آلمان رفت و در آنجا فعالیت  پزشکی خود را ادامه داد. دکتر فونفاک شروع به مشاهده چگونگی افزایش وزن تعدادی از بیماران خود نمود. او متوجه شد که همزمان با بدتر شدن ارزش های خونی، کیفیت زندگی بیماران نیز کاهش یافته و میزان بیماری در آنها افزایش می یابد. او بیماران خود را با پیشرفته ترین روش های درمانی طب تغذیه موجود در سراسر جهان معالجه می کرد. با این حال به نظرمی رسید که این روش ها فقط در کوتاه مدت جوابگو میباشند. او همچنین متوجه شد که خودش نیز در حال افزایش وزن است و ارزش های خون او در حال بدتر شدن است.

در آن زمان ، همسرش بریگیت فونفاک که طبیب سنتی بود، بینش جدیدی به دکتر فونفاک داد، از جمله این نظریه كه همه فرآیندهای فیزیکی را باید به عنوان فرایندهای منفردی مشاهده كرد كه تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارند. آنها شروع به تبادل اطلاعات و آزمایش کردند تا ببینند چگونه تغییرات اندک در عادت های شخصی می تواند بر سلامتی و تندرستی آنها تأثیر بگذارد. آنها در توسعه نظریه های جدید خود ، متخصص دیگری ، خانم مهندس سیلویا بورکل را به کار گرفتند. او به عنوان مهندس تولید مواد غذایی از دید دیگری به غذاها و تأثیرات آنها می نگریست ، که بحث های آنها را بسیار داغ تر میکرد.

این رویدادها سرآغاز روش تغذیه متابولیک بالانس بوند. سیلویا بورکل همه مواد غذایی را بر اساس اجزای جداگانه آنها طبقه بندی می کند. این سه بنیانگذار ارزیابی های خود را مورد بحث و بررسی قرار دادند و سرانجام صحت روش تغذیه خود را با آزمایش برنامه های غذایی بروی خود، بررسی کردند. موفقیت آنها  چشمگیر بود و خیلی زود زبانزد همگان شد.  همه می خواستند در این برنامه تغذیه موفق شرکت کنند و متابولیک بالانس در ایسن و اطراف آن به شهرت رسید. در مدت زمان کوتاهی، حجم کار به حدی رسید که بنیانگذاران در صدد راهکاری شدند تا به آنها اجازه دهد برنامه های تغذیه منحصربه فرد را در مقیاس بزرگتری ایجاد کنند. از آن به بعد تعداد بسیاری از پزشکان مجرب و متخصصین علوم تغذیه جهت نظارت به عملکرد آن روش به گروه بنیانگذارن پیوستند. و به اینصورت متابولیک بالانس متولد شد.

 

اصول برنامه تغذیه متابولیک بالانس با تمرکز بر یافته های متعدد تحقیقات علمی پزشکی و علوم تغذیه و همچنین تحقیقات و تجربیات شخصی استوار است. روش تغذیه درمانی متابولیک بالانس همواره با دستاورده های تحقیقات علمی روز هماهنگ میشود.

امروزه  متابولیک بالانس در سطح گسترده ای فعالیت دارد. نه تنها در کشورآلمان و سایر کشورهای اروپا کاملاً شناخته شده است بلکه مورد توجه جهانی قرار گرفته است. مفهوم اساسی منحصر بفرد بودن برنامه های تغذیه درمانی متابولیک بالانس از بدو فعالیت اولیه آن سازمان تغییر نکرده است. منحصر بفرد بودن شامل برنامه تغذیه، نظارت های ویژه پزشکی و تغذیه و لذتی را که بر اثر موفقیت در عملکرد سوخت و ساز خود تجربه می کنید، میشود.