قدیمی با ارزشتر از زیبایی! انواع قدیمی سیب همه جوره سالم تر هستند.

سیب یکی از قدیمی ترین گونه های میوه وحشی و پرورشی است. روایات می گویند که مصریان باستان، یونانی ها و رومی ها از این سیب قدردانی می کردند و آن را در هنگام مرگ به مردگان هدیه می دادند. 

گونه های جدید سیبها = افزایش ریسک آلرژی

انواع مختلف سیب به همان اندازه که سالم و خوش طعم است، می تواند برای مبتلایان به آلرژی بسیار خطرناک باشد. سوزن سوزن شدن و خارش در دهان اولین علائم واکنش آلرژیک است که اغلب می تواند منجر به تنگی نفس شود. دلیل این امر کمبود بیش از حد پلی فنل در سیب است. پلی فنول ها مواد گیاهی ثانویه ای هستند که با پروتئین های محرک آلرژی در سیب ترکیب می شوند و آن را قابل تحمل تر میکنند. پلی فنول ها در ارگانیسم اثر مشابهی دارند - پلی فنول ها رادیکال های اکسیژن آزاد را رهگیری کرده و آنها را بی خطر می کنند.

انواع سیب های قدیمی به طور قابل توجهی پلی فنول بیشتری نسبت به انواع جدید سیب ها دارند. به این دلیل که این مواد ثانویه گیاهی طعم ترش به سیب می بخشد و پس از گاز زدن سیب با هوا ترکیب شده و به سرعت آن را قهوه ای و بدشکل می کنند. این دو ویژگی نامطلوب بود که همراه با پلی فنول ها عمدتاً موجب تولید انواع جدید سیب شده اند. مانند همه چیزهای دیگر، زیبایی نیز قیمت خود را دارد - انواع جدید سیب زیباتر و شیرین تر هستند ، اما آلرژی را بسیار سریعتر تحریک می کنند و باعث افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان به آلرژی می شوند.

از آنجا که اکثر پروتئین ها در زیر پوست سیب قرار دارند و هنگام گرم شدن تغییر می کنند، پوست کندن و جوشاندن سیب برای مبتلایان به آلرژی منطقی به نظر میرسد. به عنوان مثال پوره سیب در واقع بدون آلرژی است.

به دنبال گونه های قدیمی سیب باشید!

علاوه بر ویتامین های مهم و پلی فنول، گونه های قدیمی سیب حاوی فیبرهای با ارزش تری مانند سلولز و پکتین هستند. در طی فرآیند هضم، این مواد قادر به اتصال فلزات سنگین، کلسترول و سایر مواد زائد به خود هستند که می توانند از بدن دفع شوند. انواع قدیمی سیب یک مزیت دیگر نیز دارند - حاوی ویتامین C بیشتری نسبت به انواع جدید هستند.

سیب های محلی را ترجیح  دهید، آنها با ویتامین C بیشتری نسبت به کالاهای وارداتی بدون طی مسافت طولانی در فروشگاه های مواد غذایی عرضه میشوند.