ارزش های خونی و همه آنچه نشان می دهد

هر فرد منحصر به فرد است. در نتیجه، برنامه غذایی و متابولیسم بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ارزش های خونی به بهترین وجه این فاکتورها را منعکس می کند، آنها برای تجزیه و تحلیل سلامتی استفاده می شوند و نهایتا جهت نتیجه گیری به عنوان مثال در مورد کمبود مواد مغذی یا مازاد آن و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. درک عمیق ارزش های حاصله از نتایج آزمایشات خون برای افراد غیر متخصص بسیار دشوار است. برای متابولیک بالانس، تجزیه و تحلیل عمیق خون ابزاری ضروری برای برقراری تعادل در متابولیسم و محافظت از آن می باشد.

نگاهی گذرا درخصوص "ارزش های خونی و همه آنچه به ما نشان می دهند"

دیابت - یک بیماری گسترده - بهبود پایدار علائم بیماری از طریق تغذیه

این آمار نگران کننده است: در سراسر جهان ، حدود 415 میلیون نفر (تقریباً 8.9 درصد از کل جمعیت) از دیابت رنج می برند. فقط در آلمان ، حدود 7 میلیون نفر دچار این بیماری هستند و این روند همچنان در حال افزایش است.

بیش از 90٪ بیماران از نوع "اکتسابی" دیابت رنج می برند (دیابت ملیتوس نوع 2). دلیل اصلی این امر برنامه غذایی ناسالم همراه با اضافه وزن و عدم تحرک روزانه (ورزش کم) است.
آمار نشان می دهد هم اکنون بالغ بر 6 میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت و 9 میلیون نفر در مرحله پیش دیابت هستند. 
سالیانه ۶۰ هزار بیمار دیابت به زخم پای دیابتی مبتلا می‌شوند. ۳۵ درصد این بیماران قطع عضو می‌شوند.

با کمک یک برنامه غذایی سالم متناسب با سوخت و ساز فردی ،  مشکلات بیماری دیابت و درنتیجه میزان داروها به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

کلسترول- نقطه شروع مواد ضروری و اساسی مورد نیاز بدن

کلسترول ماده ای است که بسیار اشتباه درک شده است. میزان بیش از حد آن، می تواند منجر به تصلب شرایین (انسداد رگ های خونی) و در نتیجه طولانی مدت به حمله قلبی یا سکته مغذی منجر شود.

در عین حال ، کلسترول عنصر کلیدی هورمون هایی مانند هورمون های جنسی است. همچنین کلسترول برای تولید اسیدهای صفراوی مورد نیاز هضم چربی ها  و همچنین جذب ویتامین D که به عنوان "هورمون خورشیدی" شناخته می شود، استفاده میگردد. کلسترول برای ارگانیسم بدن انسان عنصر بسیار ضروری است که از یک طرف از طریق مواد غذایی واز طرف دیگراز طریق سنتسایز بدن انسان  تولید میگردد.

یک برنامه غذایی سالم همراه با تامین متعادل مواد مغذی اصلی (کربوهیدرات ها ،پروتئین، چربی های سالم) سطح کلسترول را در تعادل نگه می دارد.

اسید اوریک-دلایل افزایش ارزش های خونی

اسید اوریک یک محصول نهایی متابولیسم پورین است. این محصول نهایی متابولیکی که بدن به آن نیازی ندارد،  از طریق کلیه ها و روده ها دفع می شود.

افزایش سطح اسید اوریک (هایپراوریسمی) در خون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

  • افزایش میزان پورین از طریق  مواد غذایی
  • مشکلات در دفع اسید اوریک
  • افزایش تولید اسید اوریک از طریق سلولداک یا بازسازی سلولی
  • داروها (به عنوان مثال داروهای ضد فشار خون)
  • بیماری های کلیوی
  • اعتیاد به الکل

افزایش سطح اسید اوریک به طور کلی با تأمین بیش از حد پورین از طریق برنامه غذایی مرتبط است. با این حال، بیشتر اسید اوریک در بدن ناشی از تجزیه پروتئین بدن توسط سلولهای عضلانی بدن است.
بررسی دقیق مقادیر اسید اوریک با در نظر گرفتن تمام عوامل مرتبط به آن ضروری می باشد و با کمک یک برنامه تنظیم سوخت و ساز بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق شاخصهای خون قابل تنظیم است.

ارزش های خونی و 36 پارامتر آن

مبنای ضروری برای تغییر موفقیت آمیز سوخت و ساز بدن

متابولیسم ما مانند یک گروه ارکستر است. همه فرآیندها بهم پیوسته و هماهنگی ایجاد می کنند ، اما این امر به دلیل تغذیه نامناسب برای بسیاری از افراد توازن ندارد.

در فیلم دریابید که چگونه می توانید از طریق Metabolic Balance رهبر ارکستر شوید و چرا قبل از تغییر رژیم غذایی ، تجزیه و تحلیل خون ضروری است.

خودتان اثربخشی برنامه متابولیک بالانس را تجربه کنید.